Opublikowano: sobota, 23 maj 2026 07:41 | Odsłony: 306
UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO, 24 maja 2026 r.
Dziś uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy w liturgii okres wielkanocny. Duch Ożywiciel – Ten, który uświęca Kościół – niech prowadzi nas drogami prawdy ku Jezusowi Chrystusowi. Niech pozwala nam otwierać się na Jego słowo, na Jego głos, na to wszystko, co jest zawarte w świętych Pismach, a więc w słowach zapisanych w owej świętej księdze życia, w której – jak nas przekonuje Janowa Apokalipsa – mówi Duch do Kościołów.
Liturgiczne obchody tygodnia:
w poniedziałek, 25 maja, święto Najświętszej Maryi Panny Matki-Kościoła, msze św, o godz. 8;00 i 17:00. W tym dniu modlimy się za wszystkie matki w okazji ich święta,
w czwartek, 28 maja – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana,
w piątek, 29 maja – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy,
w sobotę, 30 maja – wspomnienie św. Jana Sarkandra, prezbitera i męczennika. W tym dniu o godz.: 10:00 w kościele katedralnym św. Mikołaja w Bielsku-Białej, Ksiądz Biskup Roman Pindel udzieli diakonom naszej diecezji święceń prezbiteratu. Kandydatów do święceń polecamy Panu Bogu w modlitwie.
Maryjne nabożeństwa majowe odprawiamy w niedziele o godz. 15:00, w soboty o 16:30, a w tygodniu po Mszy św. W czwartek o godz.18:30, nabożeństwo przy krzyżu u p.Danel, w niedzielę o godz. 17:00, w Dolinie u p. Maśka-Zoń.
W przyszłą niedzielę, 31 maja, przypada uroczystość Najświętszej Trójcy. Kończymy w tym dniu majowe nabożeństwa ku czci Maryi Panny.
Składamy Bóg zapłać za złożone ofiary na tacę i konto parafialne.