Opublikowano: sobota, 16 maj 2026 07:41 | Odsłony: 502
UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO, 17 maja 2026 r.
W tajemnicy wniebowstąpienia, Pan Jezus przekroczył granicę tej ziemi, ale jej nie porzucił. Pozostał z nami, bo – jak nas zapewnia w swoim słowie - znajduje radość w przebywaniu z ludźmi. Stąd sytuacja wydaje się być dla nas nieco kłopotliwa i pełna niespodzianek: umarł, a jednocześnie żyje; odszedł, ale jest nadal z nami. Jest obecny w każdym bliźnim. Jest nam bliski, a wydaje się czasem, że jakby nieobecny; pewnie dlatego tak często nie traktujemy Go poważnie, nie liczymy się z Jego zdaniem w naszych życiowych planach, nie konsultujemy z Nim rzeczy ważnych i istotnych, a zdajemy się tylko na własne siły. Udział we Mszy świętej niech będzie czasem naszego z Nim spotkania. Dziś przed kościołem kiermasz ciasta na rehabilitację Poli Kocurek.
Liturgiczne obchody tygodnia:
w czwartek, 21 maja – wspomnienie św. Jana Nepomucena, prezbitera i męczennika.
W piątek, 22 maja, przypada 31. rocznica pobytu papieża Jana Pawła II na terenie naszej diecezji (kiedy odwiedził Skoczów, Bielsko-Białą i Żywiec).
O godz. 18:30 w piątek p. Józef Gawlas wraz z rodziną zaprasza na nabożeństwo majowe przy kapliczce (ul. Jezdziecka, Wądoły)
W przyszłą niedzielę na mszy św, o godz. 15:30, bp. Piotr Greger udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży naszej parafii. W naszych modlitwach pamiętajmy o kandydatach i ich rodzinach.
Maryjne nabożeństwa majowe odprawiamy w niedziele o godz. 15:00, w soboty o 16:30, a w tygodniu po Mszy św.
Składamy Bóg zapłać za złożone ofiary na tacę i konto parafialne, na potrzeby naszej parafii.