^ Back to Top

Witamy w Międzyrzeczu

Oficjalna Strona Stowarzyszenia Przyjaciół Międzyrzecza

Ogłoszenia duszpasterskie na XIII niedzielę zwykłą

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA, 30 CZERWCA 2024 R.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

  1. Dziś 13. niedziela zwykła. Już w epoce Starego Testamentu panowało przekonanie – o czym słyszeliśmy w pierwszym czytaniu z Księgi Mądrości – że śmierci Bóg nie uczynił (Mdr 1, 13), bo ona na początku nie należała do natury człowieka, ale pojawiła się w świecie przez zawiść diabła. Potwierdza to św. Paweł mówiąc, że śmierć przeszła na wszystkich ludzi, bo wszyscy zgrzeszyli (Rz 5, 12). Bóg jest miłośnikiem i zarazem promotorem życia, dlatego nie cieszy się ze zguby żyjących. Stworzył bowiem wszystko po to, alby było (Mdr 1, 13b-14a). Wzrok naszej wiary kierujemy zatem ku Chrystusowi, który jest źródłem, miłośnikiem, pełnią i Panem życia. Życie udzielane nam przez Chrystusa nie zamyka się w obszarze doczesności, ale obejmuje także jego wymiar wieczny. Dziki Niemu poznajemy w pełni godność życia ludzkiego będącego darem Boga, a którego ostatecznym przeznaczeniem jest zjednoczenie w Bogiem na wieki. 

 

  1.    Liturgicznej obchody tygodnia:

a) w środę, 3 lipca – święto św. Tomasza, apostoła,

b) w sobotę, 6 lipca – wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy.

 

  1. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek pamiętamy w modlitwie o tych, którzy pracują na niwie Pańskiej, prosimy Boga o dar nowych powołań do służby w Chrystusowym Kościele. Natomiast w piątek oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 16:00. W sobotę czcimy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny, o godz. 7:30 różaniec, o godz. 8:00 Msza św., odwiedziny chorych, a o godz. 16:15 różaniec za zmarłych.

 

  1. W wakacje nie odprawiamy niedzielnych Mszy św. o godz.: 15:30. Kancelaria parafialna jest czynna tylko w środy po Mszy św.

 

  1. Zachęcamy do czytania Pisma świętego i prasy katolickiej.

 

  1. Bóg zapłać za złożone ofiary na funkcjonowanie naszej parafii.