^ Back to Top

Witamy w Międzyrzeczu

Oficjalna Strona Stowarzyszenia Przyjaciół Międzyrzecza

Ogłoszenia duszpasterskie na XII niedzielę zwykłą

XII NIEDZIELA ZWYKŁA

 

23 CZERWCA 2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

Ze słów Ewangelii 12. niedzieli zwykłej dowiadujemy się, iż autentyczna wiara objawia się tam, gdzie chrześcijanin nie oblicza i nie kalkuluje w duchu zimnego, czasem cynicznego wyrachowania. Objawia się tam, gdzie człowiek nie liczy wyłącznie na siebie lub na innych ludzi, lecz zawierza siebie Bogu. Człowiek mocny wiarą i nadzieją nie poddaje się chwilom wątpliwości, załamania czy nawet zwątpienia. Poprzez modlitwę powierza siebie Bogu oraz ufnie i cierpliwie przyjmuje wszystko z Jego ręki. Taka wiara i tak rozumiane zawierzenie siebie Bogu wcale nie oznacza, że człowiek pozostaje bezczynny, że nie podejmuje koniecznego działania dla przemiany swego losu. Człowiek winien czynić wszystko, co jest w stanie dokonać własnym wysiłkiem, a jednocześnie we wszystkim zaufać Bogu. 

 

   Liturgicznej obchody tygodnia:

 a) w poniedziałek, 24 czerwca – uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela,

b) w piątek, 28 czerwca – wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika, doktora Kościoła,

c) w sobotę, 29 czerwca – uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, rano msza św. o godz. 8:00, na adorację zapraszamy od godz. 16:00. 

 

W przyszła niedzielę kończymy czerwcowe nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Odprawiamy je w niedziele o godz. 15:00, w soboty o godz. 16:30, a w tygodniu po Mszy św.

 

  W wakacje nie odprawiamy niedzielnych Mszy św. o godz.: 15:30 i sobotnich o godz. 8:00. Kancelaria parafialna jest czynna tylko w środy po Mszy św.

 

Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza zaprasza w sobotę 29 czerwca na Rodzinny Rajd Rowerowy-Ósmy Memoriał im. Leszka Mroczko. Zapisy od godz. 13:00. Start przed Chatą Międzyrzecze.

 

Bóg zapłać za złożone ofiary.