^ Back to Top

Witamy w Międzyrzeczu

Oficjalna Strona Stowarzyszenia Przyjaciół Międzyrzecza

Ogłoszenia duszpasterskie na XI niedzielę zwykłą

XI NIEDZIELA ZWYKŁA, 16 CZERWCA 2024 R.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Dziś przypada XI niedziela zwykła. Dwie przywołane dziś przypowieści są żywymi obrazami mówiącymi o wzroście królestwa Bożego. Pan Jezus zwraca uwagę, że źródłem owocności wszelkich działań – indywidualnych i wspólnotowych – jest łaska Boża, niewidzialne, ale realne i skuteczne działanie samego Boga, co mnożna dostrzec tylko oczyma wiary. Świadomość, że całe nasze życie opiera się na darach Bożej laski, że ono samo w sobie jest darem, nie może jednak prowadzić do bezczynności czy braku współpracy z darem Bożej łaski.
  1. Liturgicznej obchody tygodnia:

a) w poniedziałek, 17 czerwca – wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika,
b) w piątek, 21 czerwca – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika. W tym dniu modlimy się do Bożego miłosierdzia z racji trzeciego piątku miesiąca. To także ostatni dzień roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli, katechetów i wychowawców na Mszę świętą dziękczynną na godz. 9:00. Okazja do spowiedzi w czwartek od godz. 16:00.

  1. Ks. biskup zaprasza do udziału w Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę. Szczegóły znajdują się w gablocie parafialnej oraz na stronie pielgrzymki https://pielgrzymka.bielsko.pl/.
  2. Zachęcamy dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w nabożeństwach czerwcowych ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Odprawiamy je w niedziele o godz. 15:00, w soboty o godz. 16:30, a w tygodniu po Mszy św.
  3. Zachęcamy do czytania Pisma świętego i prasy katolickiej.
  4. Bóg zapłać za złożone ofiary na potrzeby naszej parafii.