^ Back to Top

Witamy w Międzyrzeczu

Oficjalna Strona Stowarzyszenia Przyjaciół Międzyrzecza

Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Trójcy Świętej

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY ŚWIĘTEJ

26 MAJA 2024 R.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

Uroczystość Najświętszej Trójcy. Odwieczna miłość Ojca do Syna i Syna do Ojca wyraża się w Trzeciej Osobie – Duchu Świętym. Tajemnica Trójcy Świętej pozostaje dla nas - w życiu ziemskim - tajemnicą. To jedna z największych, a zarazem najtrudniejszych prawd naszej wiary. Nie jest łatwo przyjąć, że jeden jedyny Bóg jest jednocześnie Bogiem w Trzech Osobach. Jedno jest pewne: przez zbawcze dzieło Chrystusa i przez dar Ducha Świętego możemy uczestniczyć w życiu Trójcy Świętej, a jednocześnie od chrztu świętego stajemy się „świątyniami Bożymi”, w których zamieszkuje Bóg Trójjedyny. Warto podjąć wszelkie wysiłki, aby prawda o Trójcy Świętej nie była tylko teorią, ale przenikała do naszego codziennego życia.

 1. Liturgicznej obchody tygodnia:
 1. a) w środę, 29 maja – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy,


 2. b) w czwartek, 30 maja – uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze Święte w naszym kościele o godz. 7:00, 9:00, i 15:30. Po Mszy Świętej celebrowanej o godz. 9:00 – z kościoła wyruszy procesja  do czterech ołtarzy. Pierwszy ołtarz w Grocie Lurdzkiej, drugi u Państwa Sosna, trzeci przy Poczcie, czwarty na stadionie w Międzyrzeczu Dolnym. Po procesji Msza Święta na stadionie.

  Bardzo prosimy o włączenie się do procesji wszystkich Parafian. Jest to wyznanie naszej wiary. Proszę również o pomoc osobom przygotowującym ołtarze. Rodzice dzieci I komunijnych proszeni są o pomoc w przygotowaniu ołtarza w Grocie Lurdzkiej. Proszę Panów do niesienia baldachimu. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatów.


  c) w piątek, 31 maja – święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu kończymy maryjne nabożeństwa majowe,

  d) w sobotę, 1 czerwca – wspomnienie św. Justyna, męczennika. Jest to zarazem pierwsza sobota miesiąca, oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny, o godz. 7:30 różaniec, o godz. 8:00 Msza św., odwiedziny chorych, a o godz. 16:15 różaniec za zmarłych.

 3.  


        Rozpoczynamy czerwcowe nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, które będziemy odprawiać w niedziele o godz. 15:00, w soboty o 16:30, a w tygodniu po Mszy św.

        Pamiętamy także w modlitwie o wszystkich dzieciach z racji Dnia Dziecka.

  1. Na piątek, 31 maja, Biskup Bielsko-Żywiecki udziela dyspensy odnośnie do zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
  1. W przyszłą niedzielę, 2 czerwca, odbędzie się pielgrzymka ku czci św. Jana Sarkandra do Skoczowa. Początek o godzinie 10:30 w kościele Świętych Apostołów Piotra i Pawła, skąd wyruszy procesja na Kaplicówkę.

              Również w następną niedzielę, po Mszach św., odbędzie się składka do puszek na rzecz Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta w Bielsku-Białej.

  1. Natomiast w sobotę, 8 czerwca organizowany jest wyjazd do Kalwarii Zebrzydowskiej. Zapisy w zakrystii.
  1. Zachęcamy do czytania Pisma świętego i prasy katolickiej.
  1. Bóg zapłać za złożone ofiary na funkcjonowanie naszej parafii.