^ Back to Top

Witamy w Międzyrzeczu

Oficjalna Strona Stowarzyszenia Przyjaciół Międzyrzecza

Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

19 MAJA 2024 R.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1.  Dzisiejsza uroczystość kończy w liturgii okres wielkanocny. Duch Ożywiciel – Ten, który uświęca Kościół – nich prowadzi nas drogami prawdy ku Jezusowi Chrystusowi. Niech pozwala nam otwierać się na jego słowo, na Jego głos, na to wszystko, co jest zawarte w świętych Pismach, a więc w słowach zapisanych w owej świętej księdze życia, w której mówi – jak nas przekonuje Janowa Apokalipsa – Duch do Kościołów

 

 1.  Liturgicznej obchody tygodnia:

a) w poniedziałek, 20 maja - święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła,  msze św. o godz. 8:00 i 17:00,

b) we wtorek, 21 maja – wspomnienie św. Jana Nepomucena, prezbitera i męczennika,

c) w czwartek, 23 maja – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana,

d) w piątek, 24 maja – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Wspomożycielki Wiernych. Jest to Dzień modlitwy za Kościół w Chinach. 

 

 1. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w nabożeństwach majowych. Odprawiamy je w niedziele o godz. 15:00, w soboty o 16:30, a w tygodniu po Mszy św. 
  W tym tygodniu nabożeństwo majowe w plenerze w środę u Państwa Ryszka w Międzyrzeczu Górnym, a w czwartek przy krzyżu u Państwa Danel, Szatanik w Międzyrzeczu Dolnym. Nabożeństwa o godz.: 18:30.

 

 1. W środę, 23 maja, przypada 29. rocznica pobytu Jana Pawła II na terenie naszej diecezji (Skoczów, Bielsko-Biała, Żywiec).
  Również w środę po Mszy św. spotkanie pielgrzymów wyjeżdżających do Medziugorie. 

 

 1. W przyszłą niedzielę, 26 maja, przypada uroczystość Najświętszej Trójcy. Na Mszy św. O godz. 11:00 rocznica pierwszej Komunii  św. Spowiedź dla dzieci i rodziców w piątek od 16:30.

 

 1. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Jasienicy zaprasza seniorów do Klubu Seniora w Mazańcowicach. Szczegółowe informacje w gablocie. 

 

 1. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała. W tym roku rozpoczynamy procesję od Groty Lurdzkiej, a zakończenie będzie na stadionie w Międzyrzeczu Dolnym.   

 

 1. Zachęcamy do czytania Pisma świętego i prasy katolickiej.

 

 1. Bóg zapłać za złożone ofiary na funkcjonowanie naszej parafii.